Шукати в цьому блозі

вівторок, 21 листопада 2017 р.

Плануємо роботу бібліотеки на 2018 рік

   
      У  Європі 2018- й рік  оголошено Роком культурної спадщини (Year of Cultural Heritage). З такою ініціативою виступила група на чолі з членом Єврокомісії з питань освіти, культури, молоді та спорту Тібор Наврачічем, і її підтримав Європарламент, Рада ЄС і голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. Цей масштабний проект допоможе донести до великої кількості людей про багатющу європейську культурну спадщину, аби вони дізналися про неї, оцінили це багатство, допомогли його зберегти і примножити. Культурною столицею Європи у 2018 році буде столиця Мальти Валетта. 
       Саме на цьому акцентує увагу Міністр культури України Євген Нищук: "...ми зараз підготували всі документи для указу Президента про те, щоб наступний рік в Україні оголосили роком відновлення і реставрації культурної спадщини. Тоді кожне місто, навіть пам’ятки місцевого значення, повинні були б передбачити кошти на оновлення його музеїв, заповідників, палаців”.
   Кабінет Міністрів України підтримав проект указу Президента України про оголошення 2018 року Роком охорони культурної спадщини.
    2018 рік – рік Слова Божого в Україні. Таке рішення прийняла Всеукраїнська рада церков. 
     В продовження 2017 року 2018 рік оголошено роком німецької мови в Україні, а в Німеччині — рік української мови...


   Які значні події очікують нас у 2018 році?
 -століття з дня, коли був прийнятий IV Універсал Українською Центральною Радою. Саме цей документ насправді зміг відіграти надзвичайну роль у формуванні національного духу та став міцною опорою для гарантування незалежності майбутньої української держави;
  -століття бою під Крутами, коли на українську столицю наступали більшовицькі війська. Ці молоді герої-студенти насправді відіграли важливу роль у відвоюванні незалежності української держави;
  -310 років з часу, коли відбулась Батуринська трагедія (1708 рік). Чорна сторінка української історії вже перегорнута, проте громадянам не слід забувати та постійно вчитися на помилках задля побудови міцної та незалежної держави.
 У цьому році буде відзначатись і цілий ряд знаменних дат культурного походження. Такою датою виявляється 150-річчя з дня, коли була заснована “Просвіта”, яка вважається найвідомішою українською культурно-освітньою громадською організацією.
   Важливою буде 100-річчя створення Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г. Майбороди.
  У листопаді 2018 року виповниться 100 років від часу заснування Національної академії наук України. Указ Президента України
 6 січня 2018 року виповнюється 80 років із дня народження видатного поета, одного із найактивніших представників українського культурного руху в XX ст. Василя Семеновича Стуса.
   У 2018 році виповнюється 65 років з дня народження Квітки Цісик та 10 років від заснування у м. Львові проекту "Незабутня Квітка". Квітка Цісик є відомою американською співачкою українського походження, оперна і блюзова співачка, виконавиця українських народних і популярних пісень.
 28 вересня 2018 року виповнюється 100 років від дня народження видатного українського педагога, вченого зі світовим ім'ям Василя Олександровича Сухомлинського.
      Бібліотеки мають привертати увагу своєї громади до важливих пам’ятних та знаменних дат року, адже на сьогоднішній день вони є основою для проведення сучасних інтегрованих заходів, лекцій та літературних заходів. Це дозволяє людям відчувати себе більш близькими до історії своєї Батьківщини. Обов'язково зауважте на затверджений Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 р. № 574-р план заходів із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні на період до 2020 року
  

Немає коментарів:

Дописати коментар